dzisiaj jest: 16 kwietnia 2021. imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
 
Ikonka

     Czytelnia "Ikonka" w ramach zadania: Zakup sprzętu teleinformatycznego w celu utworzenia i wyposażenia publicznych punktów dostępu do Internetu w gminnych bibliotekach publicznych.

Kwota dofinansowania 10.146 zł.

     W roku 2004 r. utworzono w MGBP w Działoszynie czytelnię internetową „Ikonka”. W ramach zadania: „Zakup sprzętu teleinformatycznego w celu utworzenia i wyposażenia publicznych punktów dostępu do Internetu w gminnych bibliotekach publicznych na terenie woj. lubelskiego i łódzkiego” nieodpłatnie przekazano z Ministerstwa Nauki i Informatyzacji sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Czytelnia umożliwia bezpłatne korzystanie z Internetu na 3 stanowiskach komputerowych, głównie w celach edukacyjnych i informacyjnych z której łącznie skorzystało w roku ubiegłym 1500 osób. „Ikonka” ułatwia mieszkańcom nie posiadającym Internetu powszechny dostęp do sieci, wyszukiwanie różnorodnych informacji, zagadnień. 
     Od 2007 r. istnieje również możliwość korzystania z katalogu „Sowa” Biblioteki Publicznej w Działoszynie na stanowiskach „Ikonki”.

Czytelnia internetowa czynna jest w godzinach pracy biblioteki.